Turniej

 
Paweł Połtorzecki

Drodzy Przyjaciele Karate,

 

W imieniu organizatora turnieju, Klubu Sportów Azjatyckich Atemi, Gminy Bielsko-Biała (www.um.bielsko.pl) oraz Polskiego Związku Karate, mam wielki zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w najbardziej prestiżowym turnieju karate rozgrywanym w Polsce – POLISH OPEN WKF. Z roku na rok ranga turnieju wzrasta, a po zeszłorocznym sukcesie organizacyjnym i sportowym, Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej weszło na stałe do kalendarza imprez wielu zagranicznych reprezentacji. Po decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (www.olympic.org) o włączeniu Karate do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, oraz do programu Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018, zawody te są areną walk przyszłych olimpijczyków.

 

Warto podkreślić, że swój udział w Polish Open potwierdził Prezes Światowej Federacji Karate (World Karate Federation) Antonio Espinos. Gościem specjalnym zawodów będzie Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF Javier Escalante. Sędzią głównym zawodów, podobnie jak w latach ubiegłych jest Sekretarz Komisji Sędziowskiej WKF Robert Hamara.

 

 

Już teraz swój udział w zawodach potwierdziło kilkanaście bardzo silnych reprezentacji narodowych z aktualnymi medalistami Mistrzostw Świata i Europy Karate WKF. W Bielsku–Białej będziemy gościć m.in. zawodników z Azerbejdżanu, Anglii, Białorusi,  Czech, Danii, Dominikany, Francji, Malty, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szkocji, Szwecji i Włoch. Będzie to na pewno okazja do konfrontacji z najlepszymi zawodnikami oraz ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata U21, które odbędą się w 2017 roku w ostatnim tygodniu października na Teneryfie.

 

W związku z rosnącą z roku na rok liczą startujących zawodników, zdecydowaliśmy podobnie jak w 2016 roku, że już w piątek rozpoczniemy rywalizację kadetów, juniorów, młodzieżowców, seniorów i mastersów w konkurencji kata. Dla zawodników z Polski przygotowaliśmy specjalną ofertę noclegów, dzięki której w przystępnej cenie będzie można spędzić „weekend z karate” w stolicy Podbeskidzia.

 

Jestem przekonany, że rywalizacja we wszystkich konkurencjach będzie zacięta, a sympatycy karate, zgromadzeni w nowej hali widowiskowo-sportowej będą świadkami wielu pasjonujących zmagań. Wszystkim zawodnikom życzę wyników na miarę oczekiwań, trenerom i działaczom – satysfakcji z występów podopiecznych, a kibicom – wielu sportowych emocji.

 

Paweł Połtorzecki
Prezes KSA Atemi

Pobierz regulamin zawodów

polish-open.com informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij