KARATE w Programie Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 !

 

KARATE (WKF) na Olimpiadzie Młodzieży 2018 !

 

Zarząd Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w dniu 06 grudnia 2016 roku, podjął decyzję o włączeniu trzech dyscyplin sportowych do Programu 3. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w październiku 2018 roku w Buenos Aires.  

 

Oprócz KARATE reprezentowanego przez World Karate Federation, swoją szansę dostanie taniec sportowy (breakdance) oraz wspinaczka sportowa. Dla Karate oraz wspinaczki sportowej będzie to wielki sprawdzian przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 2020 roku, kiedy to po raz pierwszy w historii zawodnicy tych dyscyplin staną do walki o olimpijskie trofea.

 

W odróżnieniu od Igrzysk w Tokio 2020, w Argentynie będą rywalizować zawodnicy w wieku 14 – 18 lat w 3 kategoriach wagowych kumite z podziałem na płeć. Niestety zgodnie z decyzją MKOL na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży zabraknie konkurencji kata.

 

Według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, KARATE, breakdance oraz wspinaczka sportowa odzwierciedlają wspólny cel jakim jest budowanie zaangażowania młodzieży w uprawianie sportu.

 

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie są wydarzeniem multi-sportowym organizowanym co cztery lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Podobnie jak w przypadku Igrzysk Olimpijskich ich młodzieżowa wersja odbywa się w dwóch odsłonach: letniej i zimowej. Idea organizacji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich powstała w 1998 roku, a za jej twórcę uznaje się Austriaka Johanna Rosenzopfa. Dopiero 6 lipca 2007 roku, na swojej 119. Sesji, MKOL zatwierdził utworzenie młodzieżowej wersji Igrzysk Olimpijskich.  Pierwsze Letnie Młodzieżowe IO odbyły się w Singapurze w sierpniu 2010 roku.

 

Do tej pory w historii Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Polska zdobyła 6 złotych i 6 brązowych medali.

 

KP

Link do oficjalnego komunikatu MKOL

 

kps_6296-custom

15_kumite

polish-open.com informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij