Turniej

 

Drodzy Przyjaciele Karate,

 

W imieniu organizatorów: KSA Atemi, Gminy Bielsko-Biała i Polskiej Unii Karate mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w 17. Grand Prix Bielska-Białej – POLISH OPEN w Karate, które odbędzie się w dniach od 7 do 8 października 2023 roku.

 

W ciągu kilkunastu lat POLISH OPEN, z niewielkich zawodów dla dzieci i młodzieży, rozrosło się w jeden z największych turniejów karate w Europie, które zostało wpisane do kalendarza imprez European Karate Federation na rok 2023.

 

Zawody odbędą się jak co roku w nowoczesnej hali sportowej „Pod Dębowcem” i będą rozgrywane na 8 – 10 tatami. Będzie to dla zawodników i klubów zrzeszonych w Polskiej Unii Karate międzynarodowy turniej rankingowy. Honorowy Patronat nad imprezą sprawują Pan Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej, Pan Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski.

 

Już teraz swój udział w POLISH OPEN zapowiedziały bardzo silne reprezentacje, z najlepszymi karatekami z całego globu, medalistami mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Zawody te są doskonałym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Seniorów, które odbędą się w dniach 24-29 października 2023 roku w Budapeszcie (Węgry). Również młodsi zawodnicy będą mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami na Świecie.

 

Sędzią Głównym POLISH OPEN będzie Robert Hamara – Sędzia WKF. W pracach komisji sędziowskiej weźmie udział wielu sędziów z międzynarodowymi licencjami EKF/WKF.

 

W Bielsku-Białej, u podnóża Beskidów, przywitamy wszystkich bardzo gorąco i dołożymy wszelkich starań, żeby czuli się Państwo tutaj jak u siebie w domu. Zawodnikom życzę udanych startów, trenerom i działaczom satysfakcji z wyników, a widzom wielu sportowych emocji.

 

Paweł Połtorzecki
Prezes Polskiej Unii Karate

 

Komitet Organizacyjny Zawodów

polish-open.com informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij