Urząd Miejski w Bielsku-Białej zaprasza na POLISH OPEN !

 

W sportowej wizytówce Bielska-Białej szczególne miejsce zajmują sporty walki. To właśnie bokserzy z Marianem Kasprzykiem – złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich z 1964 roku w Tokio – zapisali najpiękniejsze karty w kronikach miasta. Kontynuatorami tych pięknych tradycji w chwili obecnej są przede wszystkim przedstawiciele dynamicznie rozwijającej się, efektownej, a zarazem wymagającej niezwykłej techniki i kondycji dyscypliny sportu jaką jest karate.

Jego niestrudzonym propagatorem jest działający od 1985 roku Klub Sportów Azjatyckich „Atemi”, który wychował wielu mistrzów Polski, Europy i świata. Prezes Paweł Połtorzecki, który za sukcesy swoich podopiecznych z 2015 roku został uhonorowany tytułem „Trenera roku Bielska-Białej”,  ze swoimi współpracownikami dał się poznać także z bardzo dobrej strony jako organizator zawodów o zasiągu międzynarodowym, z Mistrzostwami Europy Karate Shotokan ESKA w 2011 roku oraz Mistrzostwami Świata WSKA w 2015 roku.

Wśród imprez, które na stałe weszły do kalendarza wielkich wydarzeń sportowy ch od 10 lat znajduje się Grand Prix Bielska-Białej. Turniej, który awansował do rangi POLISH OPEN, rozgrywany jest pod Patronatem Prezydenta Miasta Jacka Krywulta i gromadzi na starcie zawodników z całego świata. Rok temu gościliśmy blisko 900 startujących z 21 państw w tym reprezentacje: Japonii, Australii, Malty, Włoch, Rosji, Szkocji, Anglii, Danii i Norwegii.

Licząc, że z okazji jubileuszowego X Grand Prix, gościć będziemy rekordową ilość zawodników, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego miasta, wspierającego zarówno sport wyczynowy jak i wszelkie formy aktywności fizycznej. Życzymy sportowcom ich opiekunom i kibicom, spędzenia w Bielsku-Białej niezapomnianych chwil, zarówno podczas turniejowej rywalizacji jak i w trakcie odpoczynku, w wielu uroczych miejscach stanowiących wizytówkę stolicy Beskidów.

Ryszard Radwan

Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki

 Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej


12662712_962300727139384_6098046957798794697_n

polish-open.com informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij