Zaproszenie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

 

Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele,

 

W imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i swoim własnym pragnę przyłączyć się do skierowanego przez Polską Unię Karate zaproszenia do wzięcia udziału w tegorocznych zawodach Polish Open.

 

Polski Komitet Olimpijski z zainteresowaniem i życzliwością od lat śledzi rozwój rodzimego karate, odnotowując stały wzrost zainteresowania nim wśród polskiej młodzieży obu płci. Jesteśmy przekonani, że istotnym impulsem dla dalszego rozwoju tej dyscypliny w całym świecie, w tym także w naszym kraju, jest jej olimpijska nobilitacja, czyli – włączenie rywalizacji karateków do programu już najbliższych igrzysk olimpijskich.

 

Przyszłoroczny turniej w ramach Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio i bardzo realna perspektywa udziału w nim reprezentantów Polski, stanowią ogromne wyzwanie dla całego środowiska karate nad Wisłą. Jestem przekonany, że władze Polskiej Unii Karate, a także wszyscy zawodnicy, trenerzy i działacze uczynią wszystko, aby nasza reprezentacja w stolicy Japonii zaprezentowała się godnie i osiągnęła tam satysfakcjonujące rezultaty.

 

Jednym z ważnych kroków w kierunku olimpijskiego startu będzie bez wątpienia tegoroczny turniej Polish Open, odbywający się w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Liczymy, że wystąpią w nim silne ekipy narodowe, co zagwarantuje wysoki poziom sportowy imprezy. Dlatego raz jeszcze gorąco na nią zapraszamy, zapewniając, iż nasi goście spotkają się w Bielsku-Białej z dobrymi warunkami pobytu i startu oraz z tradycyjną polską gościnnością.

 

Do zobaczenia w Polsce!

 

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Członek Komitetu Wykonawczego Europejskich Komitetów Olimpijskich

polish-open.com informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij