Rekordowe POLISH OPEN w Bielsku-Białej !

 

12. edycja Polish Open – Grand Prix Bielska-Białej odbyła się w hali Pod Dębowcem w dniach od 5 do 7 października. Bielskie zawody są największym turniejem karate w Europie Środkowej i jednym z największych na Świecie. W tym roku przyjechało ponad 1600 zawodników z ponad 30 krajów, którzy reprezentowali ponad 200 klubów. Oceniało ich 100 sędziów, w tym aż 68 z zagranicy. Wśród nich znaleźli się karatecy z tak egzotycznych dla nas państw jak Nowa Zelandia czy Zimbabwe.

 

Klasyfikację medalową z 32 medalami (7 złotych) wygrał NationalTeam Denmark, przed Ukrainian Karate Federation i Legion-Odessa. W zestawieniu medalowym polskich klubów triumfował Budokan Wrocław (5 miejsce) przed Atemi Bielsko-Biała (11 miejsce).

 

Podczas tegorocznych zawodów Światowa Federacja Karate (WKF) testowała nowy system oceny kata (z użyciem tabletów), który być może zostanie wykorzystany na Igrzysk Olimpijskich w Tokio w roku 2020. Będzie to olimpijski debiut karate.

 

Zawody były jednocześnie jednym z turniejów rankingowych Polskiej Unii Karate przed listopadowymi Mistrzostwami Świata w Madrycie.

 

W czasie uroczystego otwarcia głos zabrał wiceprezes World Karate Federation Gunnar Nordahl, który przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem poziomu organizacyjnego i sportowego bielskich zawodów. W ciepłych słowach wyraził się o zmianach jakie zaszły w polskim karate, dodał, że były one nieuniknione i życzył powodzenia w rozwijaniu karate jako dyscypliny olimpijskiej w Polsce.

 

Gościem specjalnym Polish Open był Javier Escalante, Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF. Sędzią głównym zawodów był Robert Hamara, Sekretarz Komisji Sędziowskiej WKF.

 

Organizatorem zawodów był Klub Sportów Azjatyckich ATEMI, Polska Unia Karate oraz Gmina Bielsko-Biała. Zawody obyły się pod Patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministra Sportu i Turystyki.

 

polish-open.com informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij