Mistrzowie Polski Karate WKF o decyzji MKOL
Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczęte, ale karatecy z całego Świata myślami są już w Tokio! Tam po raz pierwszy w historii zadebiutuje Karate jako dyscyplina olimpijska. Swoimi odczuciami po decyzji MKOL podzielili się z nami czołowi zawodnicy Kadry Polski Karate WKF, którzy mają nadzieję na olimpijską kwalifikację.
MATEUSZ TOMICZEK (Atemi Bielsko-Biała) – członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski Karate WKF. Medalista Premier League WKF, złoty medalista Mistrzostw Świata Karate Shotokan.
Jednym słowem, nareszcie ! Ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tyle lat oczekiwań i prób okazało się nie pójść na marne. Nie mówię tu tylko o sobie, lecz o milionach osób trenujących ten sport na całym Świecie. Dla każdego z nas to wydarzenie wiele wnosi. Decyzja o przyjęciu karate do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich jest swego rodzaju możliwością spełnienia marzeń i nadziei wielu zawodników w tym i mojego.
(www.facebook.com/MateuszTomiczekKarate)
BARTOSZ MĄCZKA (Atemi Bielsko-Biała, wcześniej Zarzewie Prudnik) – reprezentant Polski, Mistrz Polski Seniorów Karate WKF, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata. Medalista Premier League WKF.
Osobiście uważam, że włączenie karate do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich da zawodnikom większe możliwości rozwoju. Mam nadzieję, że karate jako olimpijski sport będzie lepiej wspierany finansowo, dzięki czemu zawodnik nie będzie musiał martwić się o to, że zabraknie mu środków na realizację swoich planów wyjazdowych na międzynarodowe zawody WKF. Pozwoli to bardziej skupić się na realizacji indywidualnych cyklów przygotowawczych przed najważniejszymi imprezami World Karate Federation.
DARIA GRABSKA (Champion Team Łódź) – reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni Polski Karate WKF, medalistka Mistrzostw Europy i Świata.
Ja natomiast uważam, ze dzięki tej decyzji karate będzie postrzegane bardziej poważnie. Nie będzie przypadkowym sportem, o drugorzędnym znaczeniu, o którym mało kto wie. Włączenie karate w poczet dyscyplin olimpijskich jest szansą na wypromowanie karate jako sportu, który może uprawiać każdy bez względu na wiek i płeć. Jestem przekonana, że widowiskowość tej sztuki walki sprawi, że karate będzie częściej gościć w mediach, zwłaszcza w telewizji.